بوییدن گلهای مختلف، حس آرامش و دلنشینی را به آدم منتقل می کند که حسی فراموش نشدنی است. استشمام عطر گل های خوشبو می تواند بر اعصاب و افکار افراد مختلف تاثیر بسزایی داشته باشد


 

 

کاربرد گل درمانی :

گل درمانی در ایران رایج نمی باشد ولی در بهبود بخشیدن به مشکلات جسمی و روحی تاثیر فوق العاده ای دارد. اگر دقت کرده باشید در فصل بهار با بوییدن گل های بهاری از جمله شکوفه های بهار نارنج، انرژی منفی از شما دور شده و شادی و نشاط را برایتان به ارمغان می آورند.

اصولا با شروع فصل بهار، در شرایط جسمی و روحی افراد تغییراتی رخ می دهد که منجر به آشفتگی، عصبی بودن، نامنظم شدن خواب و حتی افسردگی خفیفی می شود؛ بسیاری از افراد در فصل بهار دارای حساسیت هایی آزاددهنده هستند که همین امر زمینه را برای افسردگی در افراد ایجاد می کند.

در واقع تغییر فصل بسته به واکنش های مختلف افراد نتایج مختلفی را رقم می زند، بهترین درمان برای مشکلات ناشی از تغییر فصل، بکار گیری عطر برخی گل ها بهمراه طب سوزنی است که به طور شگفت انگیزی افسردگی، ناامیدی، غم و غصه را کم و به مرور از بین می برد. راه های متفاوتی برای بکار بردن گل درمانی وجود دارد .

بوییدن گل هایی که خواص درمانی دارند:

استفاده از گلهای طبیعی و روغن برخی از گیاهان، تأثیر مثبتی بر سلامت جسمی وعاطفی دارد. روانشناسان بویایی اظهار داشتند که بوی گل، مغز ما را تحریک می کند تا دوپامین، ماده شیمیایی طبیعی "خوشبختی"، بهمراه خاطره سازی را برایمان ایجاد کند. میخک یا دارچین ما را به یاد کریسمس می اندازد، بوی قهوه باعث بیداری می شود. اینها نمونه هایی از قدرت فوق العاده گلها هستند!

همچنین گل های خوشبوی زیادی مانند گل یاس، شکوفه های بهار نارنج ، رز ، محمدی و بسیاری دیگر در بهار هستند که بسیاری از بیماری های جسمی و روحی را تسکین می بخشند، انرژی منفی را از افراد دور کرده و انرژی مثبت را هدیه می دهند.

چنانچه تنها لحظه ای به طور خالصانه رایحه ی این گل های معطر را استشمام کنید، آرامش عجیبی برایتان حاصل می شود که شبیه به هیچ حسی نیست.

گل مریم :

گل مریم دارای عطری بی نظیر،  دل نشین و همچنین آرامش بخش می باشد که عصاره آن در صنعت عطرسازی بسیار کاربردی است. از خواص این گل می توان به پیشگیری از سرماخوردگی و کسالت اشاره کرد ؛ توصیه می شود با نگهداری گل مریم در فصل سرما هم به فضای مورد نظرتان جلوه خاصی ببخشید و هم با استشمام عطر گل مریم از سرماخوردگی در امان باشید.

گل مریم به اندازه ای با ارزش است که سالانه مقدار زیادی از آنها به کشورهای مختلف صادر می شود. کشورهای اروپایی بیشترین تقاضا را برای دریافت این گل دارند، زیرا عطر مریم احساس آرامش و نشاط خاصی را به مخاطب منتقل می کند، همچنین به تقویت حافظه کمک کرده و استفاده از آنها در عطرهای زنانه رایج تر است.گل رز :

رایحه گل رز برای بسیاری از نسل ها محبوب است زیرا خاطراتی را برایمان به همراه می آورد و لبخند را بر لب ما می نشاند. گل رز دارای رایحه ای نشاط آور می باشد و حتی ممکن است بیش از تصور شما، برای سلامتی تان مفید باشد. حس بویایی قوی ترین حس ماست و می تواند باعث واکنش های فوری شود، زیرا مستقیماً با احساسات ما در ارتباط است.

بوی خوش می تواند استرس و ضربان قلب را نیز کاهش دهد. تحقیقات نشان می دهد که رایحه گل سرخ فواید ضد افسردگی دارد زیرا به طور سنتی برای بدست آوردن و حتی بالا بردن آرامش از آن استفاده می شود.

متخصصان دریافتند که بکارگیری عطر و یا روغن گل رز یکی از راه های درمانی مناسب برای هر سنی است. از جمله که از بین برنده افسردگی و شادی آور در مدت زمان مشخص است.

با هدیه دادن گل رز به عزیزانتان شادی و آرامش قابل توجهی را به آنها ببخشید و اهمیت وجودشان را در زندگی تان یاد آوری کنید. همچنین می توانید با کاشت گل سرخ در حیاط یا باغتان، حس عشق و آرامش را به صورت روزانه برایشان فراهم کنید.
گل نرگس :

اگر سردرد دارید و یا بینی تان گرفته شده، با بوییدن گل نرگس مشکلتان تا حد زیادی برطرف می گردد. امام علی (ع) می فرمایند: گل نرگس را  حداقل سالی یک بارببویید ؛ زیرا در دل انسان حالتی می باشد که تنها گل نرگس آن را معالجه می نماید.

گل نرگس با رایحه دلپذیرش، تاثیر ویژه ای در سیستم عصبی انسانها دارد و به گل ضد افسردگی شهرت دارد. از جمله فواید دیگر آن می توان به بهبود جوش و ورم اشاره کرد.

گیاه نرگس شامل برگهایی به رنگ سفید و زرد است که می تواند انرژی مثبت، ظاهر زیبا و خاصی را به محیط مورد نظر شما اهدا کند؛ همچنین با عطری که دارد همه را به وجد می آورد.

باشگاه مشتریان رزیران

شما خودتان گل هسید و روز شکفتن شما برای ما با ارزش است.... با عضویت در باشگاه مشتریان رزیران این فرصت را به ما دهید تا قدردان لحظات زیبای زندگی شما باشیم....

نماد اعتماد

درباره رزیران

گلفروشی رزیران به مدیریت جناب آقای علی اکبر هژبری با بیش از دو دهه خدمتگزاری صادقانه از باسابقه ترین و خوشنام ترین برندهای گلفروشی در سطح استان یزد می باشد.

این مجموعه شعار مشتری مداری را با تهیه ممتازترین گل و ارائه جدیدترین و به روزترین مدلهای گل آرایی به زیباترین وجه ممکن به ظهور رسانده است.خدمات متنوع و جدید در زمینه گل آرایی سفره عقد، تزئینات خنچه عقد و نامزدی، تزئینات ماشین عروس و دسته گل عروس بخشی از خدمات این گلفروشی هستند. گلفروشی رزیران در هیچ کجای ایران شعبه ای ندارد.

تماس با رزیران